Moderátor

Moderování je pro mě vlastně součást herecké profese. Baví mě. Od roku 2010 jsem oficiálním moderátorem Letní filmové školy, což je známý filmový festival, takže s potěšením říkám, že jsem Marek Eben pro chudé. A že jsme tam zažili moc hezké situace. Světoznámého režiséra Aki Kaurismäkiho jsem, ačkoliv nesnáší podobné oficiality, přiměl zazpívat před plným hledištěm finskou lidovou píseň, paní Janžurové jsem se přiznal, že jsem si jako malý hrál právě na ni, Olze Sommerové jsme v sále vystrojili oslavu sedmdesátin a vůbec je to pokaždé radost.

Vzpomínám ale i na další moderování, třeba na večer, kdy jsme Vojtovi Dykovi přetextovali jeho známou písničku nebo na koncerty Filharmonie Bohuslava Martinů či Harafici a Hradišťanu.

Od března 2021 moderuji v Českém rozhlase vlastní autorský pořad Na pohovce JK, kam si zvu fajn lidi od režisérky Olgy Sommerové, přes zpěváka Dana Bártu, psychologa Radkina Honzáka, až po herce Jiřího Lábuse, Zdeňka Svěráka, Simonu Stašovou, Ivu Janžurovou, Zuzanu Bydžovskou či mé kolegy ze Slováckého divadla. Moc mě to baví. Pořady si můžete poslechnout v podcastu Českého rozhlasu, třeba v aplikaci Můj rozhlas.